Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 53 ביקורות
js_loader
תפריט

מימון ליזמים

יזם המעוניין להקים פרויקט נדל"ן, נדרש להתחיל עם הון עצמי כלשהו. יזמי נדל"ן יכולים לעסוק במגוון פרויקטים. זה יכול להיות פרויקט בניה מאפס, פרויקט פינוי בינוי, רכישת דירות לצורך השבחתן ועוד. העיסוק ביזמות נדל"ן מצריכה מהיזם לדאוג להון רב להתחלת הפרויקטים שלו. איך ומאיפה מגייסים מימון ליזמים? על כך ריכזנו כאן מידע. על כל שאלה נוספת בנושא, מוזמנים לכתוב לנו, שלכם, צוות אהד ויס – ייעוץ משכנתאות וגיוס פתרונות מימון. 

 

מימון ליזמים העוסקים בנדל"ן

יכול להיות שאתם מעויינים להיות יזמים בתחום אחר שהוא לא נדל"ן, יש לכם סטארט אפ שאתם מעוניינים לפתח או כל הקמת עסק אחר. במקרה כזה אתם מוזמנים לפנות אלינו לגיוס מימון. בכתבה זו נעסוק ביזמי נדל"ן. תחום יזמות הנדל"ן מסווגת למספר תחומים:

 • השקעה בנדל"ן מניב
 • מסחר בקרקעות
 • השחת נכסים ומכירתם
 • בניית נכסי נדל"ן למכירה
 • רכישת נכסי נדל"ן והשכרה שלהם

 

מה יזם צריך כדי להצליח?

עוד לפני המימון – מה יזם צריך? יש את נקודות המפתח בלעדיהם יזם נדל"ן יתקשה לקדם את הפרויקט שלו. ובלי סיעתא דשמיא דבר לא יקרה. ככל שיהיה לכם יותר מהדברים הבאים, כך הסיכויים שלכם להצליח בפרויקט, יהיו גבוהים גם הם.

 • ידע ומיומנות מקצועית
 • יכולת פיננסית
 • קשרים ענפים בענף המימון והנדל"ן (קשרים עוזרים!)

 

אפשרויות מימון ליזמים מתחילים

מימון נדל"ן ליזמים יכול להשתנות בהתאם לפרויקט הספציפי, המצב הפיננסי ורמות הסיכון. לרשות יזמים המעוניינים להשקיע בנדל"ן עומדות מספר אפשרויות מימון. להלן מספר שיטות נפוצות:

 

ליווי פיננסי סגור

ניתן לקבל מימון כזה מהבנק או מגוף מימון חיצוני. במסגרת מימון זה הכסף מועבר ליזם על פי קצב התקדמות הפרויקט ובכל שלב מוסכם מראש, הוא מקבל פעימת תשלום נוספת. הגוף המממן מעורה בכל פרטי הפרויקט והוא מלווה את היזם לאורך כל הדרך מבחינה פיננסית. הוא זה שקובע את תנאי המימון, גובה הבטוחות הנדרשות וכו'.

 

ערבות חוק מכר

יזמים הבונים דירות למכירה יכולים בהתאם לחוק ערבות מכר להקים חשבון נאמנות בבנק וכך רוכש הקונה "דירה על הנייר", מעביר את כספי הרכישה אל חשבון הנאמנות. כך גם כאן הבנק משחרר את הכסף בהתאם להתקדמות קצב הבנייה. אין סיכון במצב כזה שהכסף ילך לטמיון, הוא במעקב מלא של הבנק.

 

הלוואות משכנתא מסורתיות

יזמים יכולים לקבל משכנתא קונבנציונלית מבנק (משכנתא חדשה, משכנתא לגיל השלישי או כל משכנתא אחרת) או מכל גוף חיצוני אחר כדי לרכוש נכסים למגורים או למסחר. הלוואות אלו דורשות בדרך כלל הון עצמי ומתומחרות בריבית מותאמת. התנאים והריביות עשויים להשתנות בהתאם לאמינות האשראי של הלווה ולסוג הנכס.

עבור יזמים שבבעלותם בית מגורים, לקיחת הלוואה על חשבון הנכס יכולה להיות אופציה רלוונטית. הלוואות כאלו מאפשרות לבעלי בתים לנצל את ההון העצמי בבתיהם כדי לממן השקעות נדל"ן.

 

משקיעים פרטיים

יזמים יכולים לחפש מימון מאנשים פרטיים או משקיעים במניות שמוכנים להשקיע בפרויקט נדל"ן. זה יכול להיות בצורה של השקעה בהון עצמי, כאשר המשקיע הופך לשותף בפרויקט, או הלוואה עם הון עצמי ולפעמים גם הסדרי חלוקת רווחים.

 

מימון המונים

פלטפורמות מימון המונים בנדל"ן מאפשרות ליזמים לגייס הון לפרויקטים שלהם על ידי איגוד כספים ממספר משקיעים. זוהי דרך לקבץ הון מקבוצה רחבה של אנשים המעוניינים בהשקעות נדל"ן. מימון המונים יכול לשמש לסוגים שונים של נדל"ן, לרבות פרויקטי מגורים, מסחר ופיתוח. מדובר בשיטה פחות נפוצה בארץ.

 

מיזמים משותפים

שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הנדל"ן, משקיעים או מפתחים יכולים לספק גישה להון ולידע שדורש מיומנות מקצועית. מיזמים משותפים מאפשרים ליזמים לחלוק את הנטל הפיננסי והסיכון הכרוכים בפרויקט נדל"ן תוך שהם נהנים מהמשאבים והידע המשולבים של מספר גורמים.

 

מימון מוכר – במקרים נדירים

במקרים מסוימים, מוכר הנכס עשוי להיות מוכן לממן חלק מהרכישה או את כולה. זה יכול להיות כרוך במשא ומתן על עסקה שבה המוכר משמש כמלווה, נותן משכנתא או שטר חוב עם תנאים מוסכמים. מימון מוכר יכול להיות אטרקטיבי במיוחד כאשר מימון מסורתי מאתגר להשיג. חשוב לציין כי מדובר במימון פחות שגרתי.

 

קרנות השקעות בנדל"ן

יזמים יכולים להשקיע ב-REIT, שהן חברות שמחזיקות, מפעילות או מממנות נכסי נדל"ן מניבים. קרנות REIT נסחרות בפומבי בבורסות, והן מספקות דרך להשקיע בנדל"ן מבלי להחזיק בנכסים פיזיים.

 

חשוב ליזמים להעריך בקפידה את מצבם הפיננסי, את הצרכים הספציפיים של פרויקט הנדל"ן שלהם ורמות הסיכון שלהם בעת בחירת אפשרות מימון. בנוסף, הדרכה מיועצים פיננסיים בתחום הנדל"ן תעזור ליזמים לקבל החלטות מושכלות לגבי שיטת המימון המתאימה ביותר למטרות ולנסיבות שלה

 

השלבים למימון נדל"ן

במימון כזה יהיה צורך לבדוק ולמפות את כל הנתונים ולבוק אותם לעומק. השלבים יכללו:

 • ניתוח כדאיות פרויקט הנדל"ן
 • הכנת דו"ח אפס
 • בניית תוכנית עסקית ותיק אשראי להגשה בגופי המימון השונים.
 • בחירת גוף המימון המתאים והעונה לצרכים.
 • ניהול משא ומתן לקבלת ליווי פיננסי לאורך כל הפרויקט תוך התייחסות לתנאי ההלוואה.
 • ליווי פיננסי לאורך כל הפרויקט.

 

אל מי פונים כדי לקבל ליווי פיננסי?

ההמלצה היא לפנות לאנשי מקצוע מומחים בתחום המימון נדל"ן. בסופו של דבר יתכן מאוד ותבחרו בשיטת ליווי פיננסי סגור או בלקיחת משכנתא כלשהי, אבל כדי לבחור בגוף המימון המתאים ובשיטה המתאימה לכם, חשוב לפנות לאיש מקצוע בעל מיונות מקצועית מניסיונו האישי. אנו בצוות אהד ויס – יעוץ משכנתאות ומציאת פתרונות מימון נשמח לסייע לכם באיתור וגיוס המימון שמתאים לכם.

 

חשיבות בניית תוכנית עסקית ליזמי נדל"ן

בניית תוכנית עסקית חיונית ליזמי נדל"ן מכמה סיבות חשובות:

 

בהירות חזון

תוכנית עסקית מובנית היטב מסייעת ליזמי נדל"ן להבהיר את המטרות, האסטרטגיות והיעדים העסקיים שלהם. הוא מספק מפת דרכים לעתיד ועוזר להבטיח שכל המעורבים במיזם מבינים את המשימה והכיוון.

 

ניהול סיכונים

השקעות נדל"ן יכולות להיות מסוכנות מבחינה פיננסית. תוכנית עסקית מאלצת יזמים להעריך ביסודיות סיכונים ואתגרים פוטנציאליים ולפתח אסטרטגיות לצמצומם או ניהולם. גישה פרואקטיבית זו מסייעת להפחית את הסבירות להפתעות יקרות…

 

תכנון פיננסי

תוכנית עסקית כוללת תחזיות פיננסיות מפורטות, תקציבים וניתוח תזרים מזומנים. מרכיבים פיננסיים אלו מספקים ליזמים הבנה ברורה של ההון הנדרש, ההכנסות הצפויות והרווחיות. שלב זה הוא חיוני להבטחת מימון מלווים או משקיעים.

 

מחקר שוק

תוכנית עסקית מחייבת יזמים לערוך מחקר שוק מעמיק כדי להבין את שוק הנדל"ן המקומי, כולל מגמות נוכחיות, היצע וביקוש, תחרות ודמוגרפיה. מידע זה חיוני לקבלת החלטות מושכלות לגבי רכישת ושיווק נכסים.

 

אסטרטגיית שיווק ומכירות

יזמים צריכים לפתח אסטרטגיית שיווק ומכירה מקיפה כדי למשוך לקוחות, קונים ושוכרים. תוכנית עסקית מתווה אסטרטגיות אלו ומנחה את הקצאת המשאבים כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים ביעילות.

 

יעילות תפעולית

התוכנית העסקית מתארת ​​את אופן הפעולה של עסק הנדל"ן ביום יום. זה יכלול תהליכים לניהול נכסים, תחזוקה ושירות לקוחות. תוכנית מוגדרת היטב יכולה להוביל לתפעול יעיל יותר משמעותית.

 

רגולציה קיימת

עמידה בחוקי הנדל"ן והתקנות היא קריטית. תוכנית עסקית יכולה לסייע ליזמים לזהות ולטפל בדרישות החוק, כגון רישוי, היתרים, ייעוד וחובות מס. ובכך להבטיח שהעסק יפעל בגבולות החוק.

 

הגדרת יעדים ואחריות

תוכנית עסקית קובעת יעדים ספציפיים, מדידים ומוגדרים בזמן. זה מאפשר ליזמים לעקוב אחר ההתקדמות שלהם ולהעמיד את עצמם במבחן להשגת היעדים. היא מספקת מסגרת להערכת ביצועים וביצוע התאמות בעת הצורך.

 

לסיכום

בניית מימון ליזמים יכלול בתוכו כמה אפשרויות מימון. לכל אפשרות שיטת מימון אחרת. ההמלצה היא לפנות לאיש מקצוע מומחה לתחום שידע להתאים עבורכם את האפשרות המתאימה לצרכים שלכם.

 

שאלות ותשובות בנושא מימון ליזמים

על פי רוב יזמי נדל"ן פונים לגייס מימון מהבנקים או מגופי מימון חיצוניים כמו חברות ביטוח, חברות אשראי וקרנות מימון חיצוניות. מימון חיצוני יהיה יקר יותר ממימון בנקאי.

במימון נדל"ן צריך להביא הון עצמי שנע בין 15% ל-30% מהעלות הכוללת של הפרויקט. יזמים המתקשים להביא הון עצמי גבוה כל כך, יוכלו ליטול הלוואות להשלמת הון עצמי מבין אפשרויות המימון הקיימות. זו יכולה להיות הלוואת מזנין, משכנתא על נכס קיים ועוד.  

 

מימון ליזמים
מימון ליזמים
לשיתוף המאמר לחצו:

אהד ויס בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 53 ביקורות
js_loader
תמונת פרופיל אהד ויס
אהד ויס,
יועץ משכנתאות מורשה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם אהד ויס >>
ההלוואה מיועדת אך ורק לבעלי נכסים בשיעבוד נכס >>