Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 55 ביקורות
js_loader
תפריט

הלוואה למסורבים

לא כל מי שניגש לבקש הלוואה מהבנק, יקבל בסופו של דבר אישור להלוואה. אנשים רבים מתפלאים לגלות שהם קיבלו סירוב לבקשה שלהם. אך לאמיתו של דבר, לצערינו מדובר בתופעה לא נדירה בכלל. לכל גוף מימון דרישות משלו לאישור הלוואה. מי שלא יעמוד בקריטריונים הנדרשים, לא יקבל אישור. מסורבי הלוואה רבים חושבים שאם בנק אחד סירב לאשר את ההלוואה, הם יכולים להמשיך לפנות עם אותם הנתונים לקבל הלוואה מבנק אחר. למעשה, כאן ריכזנו עבורכם את ההמלצות לקבלת הלוואה למסורבים. על כל שאלה בנושא אתם מוזמנים לפנות אלינו, שלכם, צוות אהד ויס – יעוץ משכנתאות. 

 

מהי הסיבה לסירוב הלוואה?

ישנן מספר סיבות מדוע ייתכן יסרבו לאשר הלוואה. גופי המימון בדרך כלל קובעים מספר קריטריונים כדי לקבוע את הזכאות להלוואה, כל סטייה מהדרישות, או כל סיכון נלווה יכולים להוביל לדחיית אישור ההלוואה. הסיבות הנפוצות לסירוב להלוואה כוללות:

 

דירוג אשראי גרוע

דירוג האשראי שלכם הוא גורם משמעותי בהחלטת גוף המימון. אם יש לכם דירוג אשראי נמוך או היסטוריה של איחור בתשלומים, צ'קים חוזרים, עיקולים או פשיטת רגל, זה יכול להקשות על קבלת ההלוואה.

 

הכנסה לא מספקת

גופי המימון מעוניינים להבטיח שתהיה ללווה כנסה קבועה ומספקת כדי להחזיר את ההלוואה. אם ההכנסה של הלווה נמוכה מדי או אפילו לא יציבה, ייתכן שלא יאשרו את ההלוואה.

 

יחס החזר

גופי  המימון גם לוקחים בחשבון את יחס החוב להכנסה, כדי לבדוק את היכולת הכלכלית של הלווה לעמוד בהתחייבויותיו. אם היחס הזה גבוה מדי, זה עשוי להצביע על כך שהלווה לא יכול לקחת על עצמו התחייבויות נוספות.

 

היעדר בטחונות

הלוואות מסויימות כמו משכנתא חדשה דורשות בטחונות, אותם גוף המימון רשאי לממש במקרה שהלווה לא יצליח לעמוד בהחזר החוב. אם חסרים ללווה נכסים לשיעבוד תמורת ההלוואה, זה יכול להיות מאתגר לקבל הלוואה במצב כזה.

 

בקשה עם שגיאות

אם בקשת ההלוואה לא כוללת את כל הפרטים או מכילה שגיאות, היא עשויה להידחות. ודאו שכל המסמכים והמידע הנדרשים נמסרים בצורה מדויקת.

 

מצב תעסוקתי

היסטוריית התעסוקה והיציבות שלכם הם שיקולים חשובים. שינויים תכופים בעבודה או אבטלה עלולים להוביל לדחיית הלוואות.

 

תנאי הלוואה לא נוחים

אם תנאי ההלוואה שאתם מבקשים אינם תואמים את הקריטריונים של גוף המימון, אתם עלולים להידחות. זה יכול להיות בגלל סכום ההלוואה, שיעור הריבית או תקופת ההחזר.

 

סיכון גבוה מידי

גופי המימון מעריכים את הסיכון הנלווה למתן ההלוואה. אם הם מאמינים שמדובר בלווה בסיכון גבוה, כגון בעל היסטוריית אשראי שלילית, הם עשויים לדחות את הבקשה.

 

יותר מידי הלוואות

פניות מרובות לקבלת אשראי יכולות לעורר חששות אצל גופי המימון, מכיוון שזה עשוי להצביע על כך שאתם נמצאים במצב כלכלי לא יציב.

 

חסר ערב בתמונה

חלק מהלווים עם היסטוריית אשראי חלשה יכולים לקבל הלוואה עם הם מערבים ערב בעל פרופיל אשראי חזק יותר. אם אין לכם ערב לחתימות והדירוג שלכם חלש, אתם עלולים לקבל סירוב להלוואה.

 

מה עושים כדי לקבל הלוואה למסורבים?

אם קיבלתם סירוב להלוואה, יש מספר צעדים בהם תוכלו לנקוט כדי לשפר את הסיכויים לקבלת אישור הלוואה:

 

בדקו את דוח האשראי שלכם

הנפיקו את דו"ח דירוג האשראי שלכם ובדקו אם יש בו שגיאות. הגישו בקשה לתיקון הרישום שגוי במקרה שמצאתם אחד כזה. ההמלצה היא להיעזר ביועץ פיננסי מומחה לצורך כך.

 

שפרו את דירוג האשראי

דאגו לשפר את דירוג האשראי שלכם. בדקו מה הוביל להורדת הדירוג ומנעו הפחתה נוספת. זה יכול להיות על ידי ביצוע תשלומים בזמן, הפחתת יתרות כרטיסי האשראי, איחוד הלוואות וניהול החובות בצורה אחראית.

 

הפחתת חובות

הורידו את יחס החוב להכנסה על ידי פירעון חובות קיימים.  תוכלו לבצע מחזור משכנתא או איחוד הלוואות לצורך כך. ברגע שאתם צריכים לשלם מידי חודש סכום נמוך יותר להחזר ההלוואות שלכם, יחס ההחזר ישתנה.

 

הגדילו את ההכנסה

במידת האפשר, חפשו הזדמנויות להגדלת ההכנסה שלך. הכנסה גבוהה יותר יכולה לשפר את הסיכוי לקבל הלוואה.

 

דאגו לתעסוקה יציבה

עבודה יציבה היא משמעותית בעת הגשת בקשה להלוואה. המלווים מעדיפים לעתים קרובות לווים עם תעסוקה עקבית.

 

הוסיפו ערב להלוואה

אם יש לכם אדם קרוב שמסכים לחתום ערבות להלוואה שאתם מעוניינים בה, יתכן ובאמצעות הוספת ערבות מצידם, הבנק יאשר לכם את ההלוואה.

 

אל תמהרו להגיש בקשה נוספת

טעות נפוצה אצל מסורבים רבים היא לפנות לקבלת הלוואה מגופי מימון אחרים למרות הסירוב שניתן. חשוב להבין שאם גוף מימון נותן סירוב להלוואה, זה לא קורה סתם… לגופי המימון יש עניין לאשר הלוואות ולא לסרב להן. אם קיבלתם סירוב, הצעד הנכון יהיה לבדוק על רקע מה יושב הסירוב ורק לאחר שיודעים מהי הסיבה לקבלת הסירוב ומצאת מענה לבעיה, רק אז ניתן לפנות לגוף מימון נוסף לקבלת הלוואה למסורבים.

 

אל תוותרו על עזרה מקצועית

בשום אופן אל תכניסו את עצמכם למצב אל חזור. אם קיבלתם סירוב להלוואה ואתם עוד רוצים לקבל הלוואה, חשוב שתעצרו הכל ותפנו לקבל עזרה מקצועית. יש הרבה שמנסים להיות "עצמאים" ולהגיש בקשה ללא ליווי מקצועי, אך בסופו של דבר הם מגלים שהם משלמים מחיר יקר על הריבית למרות שיועץ משכנתאות היה כול להוזיל עבורם את המחיר, לפעמים הם רק גורמים להכתים את שם והם מקבלים עוד ועוד סירובים מעוד גופי מימון. וחבל. תמנעו מעצמכם בעיות מיותרות!

 

שקלו אפשרויות מימון חלופיות

במקרה של הלוואה למסורבים, לפעמים אין בררה אלא לפנות לגופי מימון חיצוניים לקבלת הלוואה. בדקו אפשרויות מימון חלופיות כמו הלוואות מגוף מימון חיצוני, הלוואה מקרן ההשתלמות ועוד. היזהרו מהלוואות בעלות גבוהה מכיוון שהן עלולות להוביל למעגל גדול יותר של חובות.

 

לסיכום

מי שמקבל סירוב להלוואה, צריך לבדוק לפני הכל את הסיבה לקבלת הסירוב. זה הזמן להנפיק דו"ח אשראי ולבדוק אם יש משהו שניתן לשפר. לפנות לעזרה מקצועית של יועץ פיננסי מומחה בתחום הלוואות למסורבים ולהימנע מהגשת בקשות נוספות לגופי מימון נוספים באופן עצמאי, לפני שנפתרה הבעיה בשלה ניתן הסירוב. יש מגוון פתרונות באמצעותם ניתן להתגבר על מגוון בעיות המובילות את גופי המימון לסרב למתן הלוואות. מה שחשוב במקרה כזה היא פנייה לאיש מקצוע מומחה בתחום שידע לנהל נכון משא ומתן להוזלת המחיר וכמובן שגם לגייס בסופו של דבר הלוואה למסורבים בתנאים מותאמים ליכולת הלווה.

 

שאלות ותשובות בנושא הלוואה למסורבים

מדובר בהלוואה הניתנת לאדם שקיבל לפני כן סירוב לקבלת הלוואה. הלוואה למסורבים תהיה בדרך כלל הלוואה בריבית יקרה יותר, היא תילקח מגופי מימון חיצוניים וליווי מקצועי בלקיחתה הוא חובה למי שרוצה לקבל תנאי מימון מותאמים ליכולות שלו.

אם קיבלתם סירוב למתן הלוואה, הדבר הראשון יהיה לפנות לאיש מקצוע מומחה לתחום ההלוואות למסורבים. לא כל יועץ משכנתאות ידע לגייס משכנתא למסורבים גם אם הוא יועץ משכנתאות מאד מומלץ לגיוס משכנתא לגיל השלישי (וזו רק דוגמא כמובן).חשוב להימנע מפנייה נוספת לגופי מימון לקבלת הלוואה. לפני הכל חשוב לאתר את סיבת הסירוב ולפתור את הבעיה, רק לאחר מכן יהיה נכון לפנות לגוף מימון אחר בניסיון לגייס הלוואה. 

יועץ מומחה בגיוס הלוואות למסורבים יכוון אתכם במה שנכון למצב הכלכלי שלכם. הוא מכיר את השטח והוא ינהל משא ומתן עם גופי המימון בכדי לגייס עבורכם את ההלוואה המשתלמת ביותר. הלוואה הנלקחת עם ליווי מקצועי תהיה הרבה יותר זולה ואטרקטיבית מהלוואה ללא ליווי מקצועי (בדר"כ ללא ליווי מקצועי הלווה כלל לא מצליח לגייס הלוואה לאחר סירוב).

 

הלוואה למסורבים
הלוואה למסורבים
לשיתוף המאמר לחצו:

אהד ויס בפייסבוק | מייל אישי: [email protected]

Google ג גוגל
5.0
מבוסס על 55 ביקורות
js_loader
תמונת פרופיל אהד ויס
אהד ויס,
יועץ משכנתאות מורשה
מחובר/ת
למעבר מהיר לשיחת ווטאסאפ עם אהד ויס >>